Menstruatsiooni valulikkusest

Pärast mu viimast postitust menstruatsiooni vägevusest, pöördusid mitmed naised mu poole ja küsisid, miks siis valutavad nii paljud meist iga kuu kõhtu ning miks ei ole menstruatsioon ekstaatiline ja väestav kogemus nagu see tegelikult olla võiks?!

Ausalt, see teema on tohutult sügav ja mitmekihiline ning on oluline mõista, et selleks, et täielikult terveneda, ei saa me keskenduda vaid füüsilisele tasandile. Oleme vaimsed olendid maises kehas ja on teaduslikult juba palju kordi tõestatud, et meie mõtted ja emotsioonid mõjutavad meie keha ja vastupidi.

Enne, kui vaatleme seda teemat füsioloogilisest poolest, jagan Sinuga menstruatsioonivalude sügavamaid juurpõhjuseid.

Ja alustuseks natuke ka statistikat – 60% naistest kogevad igakuiselt menstruaalkrampe, väiksem osa nendest ei suuda päev kuni paar normaalselt funktsioneerida (jäävad töölt koju, kogevad peavalu, iiveldust, oksendamist, intensiivseid krampe alakõhus ja alaseljas, suurt väsimust). On leitud, et tugevad menstruaalvalud on samaväärsed südameataki valuga ning mõned naised kogevad selliseid menstruaalvalusid, mis on valusamad kui sünnitus ise!

Ja ma tõesti tean, mida tähendab valulik menstruatsioon – sellest ajast saadik, kui mul menstruatsioon täpselt 12. sünnipäeval algas, olen ma nii palju kordi voodis kägaras olnud ja ka seda polnud vaid üks kord, kui mulle koolis kiirabi taheti kutsuda.

Õnneks täna see enam nii pole. Ma võin aeg-ajalt küll kogeda mõõdukat valu, kuid siis tean ka väga selgelt, mis selle põhjustanud on.

Minu isiklik tervenemisprotsess on olnud sügav ja mitmetasandiline – olen tervendanud sidet oma keha, naiselikkuse ja seksuaalsusega (ning ka minu toitumis- ja liikumisharjumused on täielikult muutunud).

Esimene asi, mida Sa enda heaks teha saad, kui Sa kannatad kõhuvalude käes, on hakata teadvustama oma suhet naiselikkuse, seksuaalsuse ja oma kehaga.
Menstruatsioon on kõige naiselikum ehk yin’im aeg üldse – kas Sa lubad endale päevade ajal puhkust? Kui meie ühiskond ja me ise naistena austaksime naiste tsüklilist loomust ning lubaksime endal liikuda enne päevi ja päevade ajaks rohkem vaikusesse ja sissepoole (just nagu Noorkuugi), siis juba ainuüksi sellel võib suur positiivne mõju olla!
PS! Mõned aastad tagasi viidi ühes UK naisi austavas ettevõttes sisse uuendus, mis lubab naistel menstruatsiooni jaoks ühe päeva kuust vabaks võtta! Kas pole imeline?!

Mõtiskle ka, kuidas Sa suhtud seksuaalsusesse ja NAUDINGUSSE – kas kasvõi väike osa Sinust usub, et nauding võrdub patt ning see on midagi häbiväärset? Kas Sinu keha on Sinule nautimiseks või kellegi teise ihade rahuldamiseks? Kas naudid ilma igasuguse häbi- ja süütundeta seda koogitükki, mida endale lubad? Isegi kui keegi pealt vaatab? Kas lubad endale seksuaalset naudingut? Kas oled oma seksuaalse olemuse täielikult armastavalt omaks võtnud? Kas oled oma seksuaalsuse ja südame ühendanud?

Meie seksuaaltšakra on meie tunnete kodu – siit tõusevad meie tunded, mis on nagu loodusjõud, mis peavad vabalt liikuma. Kas Sa lubad oma tunnetel voolata nagu vesi või takistad nende loomulikku voogu ja hoopis surud neid alla? Olen palju kordi kogenud, kuidas need tunded, mida ma pole selles kuutsüklis tunda tahtnud, tulevad palju tugevamalt ja nüüd juba koos valuga päevade ajal üles. Ja ma ei räägi sellest, et me peaksime emotsionaalselt lõhkuma ja lahmima, vaid ma räägin tunnete austamisest, lubamisest ja läbi tundmisest. Tunnetel, mis Sinu seest sügavalt tõusevad, on tarkus, kuulata!

Emakas on õõnes organ ja kõik, mis sellesse siseneb ning mida Naine kogeb, salvestub sinna. Seksuaalsed traumad, abordid, nurisünnitused, mitte-armastavad seksuaalpartnerid, häbi ja süütunne. Kõik need raskemad energiad võivad olla seal ees ning takistada eluenergia vaba voolamist. Kui see on nii, siis Naine ei saa olla õnnelik, elurõõmus ega loov.
Ja mis veel! Naistena on meil tohutu empaatiavõime ning nii tihti võtame kanda ka oma kallite teemasid – on olnud kordi, kus hingan ja lõdvestun valusse ning tulevad taipamised, et see valu kuulub hoopis kellelegi lähedasele, kellel on parasjagu keerulisem ja raskem periood.

Siin toetavad Sind erinevad naiselikud praktikad ja energiaseansid emaka teadlikuks energeetiliseks puhastamiseks.

Selle teemaga võib minna veelgi sügavamale ja laiemaks, kuid loodan, et see, mis jagasin, aitab Sul teadvustada ja terveneda. Juba peagi jagan Sinuga päevade kõhuvalude füsioloogilisi põhjuseid ning soovitusi, mida me ise enda keha jaoks teha saame. Sest kuigi see on nii tavaline, et naiste kõhud valutavad, siis see pole absoluutselt normaalne! Ja kuigi see teema on sügav, siis olen elav näide sellest, kuidas on võimalik oma menstruaaltsüklit tervendada ja see hoopis spirituaalseks ning väestavaks praktikaks muuta.

Sa oled vägev, kallis Naine!

Armastusega
Devi

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kontakt:

devi.jogiinikool@gmail.com

Liitu meililistiga:

© Devi Jogiinikool | devi.jogiinikool@gmail.com