Minu tee naiselikkuse juurde ja 5 moodust, kuidas endas naisenergiat äratada

Armas, soovin Sinuga jagada pisut sellest, kuidas ma naiselike teemade juurde jõudsin ning kuidas ma ka täna igapäevaselt oma naiselikkusega ühendust hoian.

7 aastat tagasi lõppes mu ligi 6 aastat kestnud suhe, mis oli armastav ja toetav kooslus, kus avastasime maailma ja tegime kõike koos kaaslasega. Hakkasime üheskoos käima ka spirituaalset teed ning oma teadlikkust avardama. Samas olime nii noored ja täiesti ebateadlikud sellest, kuidas hoida suhtes polaarsust ja värskust ning ka ühendust iseendaga. Lõpuks olime nagu õde-venda ning Naise ja Mehe dünaamikat meie vahel praktiliselt enam polnudki.

Pärast suhte lõppu alustasin täiesti uuesti – tulin ära töölt, lasin lahti kõigest tuttavast ja turvalisest ning kolisin aastaks Taisse. Elasin paradiisisaarel, kus oli suur kogukond spirituaalsel ja tantristlikul teel käijaid – Naised, kes tegelesid oma Shakti (naisenergia) äratamisega ja Mehed, kes oma sisemise Šivaga (meesenergia) ühendust lõid. Elasin aasta aega mõnusas naiselikus flow’s (voolamises), kus ühtegi plaani ei teinud, päeva ei teadnud ega kella ei tundnud. Oeh, kui stressivaba see kõik oli!

Siiski pärast aasta aega üdini naiselikku voolamist sain aru, et niiviisi elades midagi olulist ja suurt siin Elus ära ei tee. Koju tagasi tulles hakkasin neid kahte kvaliteeti kokku tooma – naiselikku vastuvõtlikkust, lõdvestumist ja inspiratsiooni kogumist ning mehelikku fookust, järjekindlust ja inspireeritud tegutsemist.

Nende energiate pealt sündis tervendav pesa Tartus – Devi Reiki- ja Joogastuudio – ning mu kõige pisema beebi – Devi Jogiinikool.

Kõige olulisem kogemus, mida soovin Naistega jagada, on see, kuidas olla äge, loov ja tegus Naine kaotamata samas kontakti oma õrnuse, pehmuse ja sensuaalsusega.

Sest kahjuks on reaalsus see, et paljud Naised on selle ühenduse kaotanud nagu minagi 7 aastat tagasi.

Tegelikult oleme kogu ühiskonnana naisenergiast kaugenenud – nii Mehed kui Naised, sest meie kõigi sees on need mõlemad kvaliteedid olemas.

Mulle tundub, et põhjus peitub selles, et meie ühiskond hindab kõrgelt meesenergiat ehk väljapoole, produktiivsusele ja tegutsemisele suunatud energiat. Ning on sealjuures täiesti unustanud lõdvestumise, puhkamise ja inspiratsiooni vastuvõtmise olulisuse ja võlu. See on nagu sisse- ja väljahingamine – meie ühiskond hingab muudkui välja ilma oma kopsusid uue ja värskega täitmata. Väga kaua nii vastu ei pea ja meie Naiste kehad, mis on Meeste omast täiesti erinevad (nii anatoomiliselt, füsioloogiliselt kui ka energeetiliselt), kannatavad kõige enam. Nii näiteks puudutavad PMS ja menstruatsioonikõhuvalud, mis on viimase 50-70 aasta trend ja mida varem esines pigem vähe, tänapäeval peaaegu iga Naist.

Tunnen ka väga tugevalt, kuidas kõik koledused, mis maailmas täna aset leiavad, saavad toimuda vaid sellest tulenevalt, et me oleme ühiskonnana oma naiselikust energiast ära lõigatud. Selle tasakaalu saavutamisel on kõige olulisem roll just meil Naistel, sest Naistena saame Meestele näidata, et on täiesti inimlik tunda kõiki tundeid, kuulata oma keha ja hinge ning võtta aeg maha.

Kuidas siis äratada endas uinuvat naisenergiat?

Puhkamine, lõdvestumine ja enese eest hoolitsemine on naiselikkuse äratamisel minu jaoks kõige olulisem samm. Ja kuna see ei tule meil reeglina loomulikult välja ja meile pole seda kodus ega koolis õpetatud, siis peab seda reaalselt oma ajakavasse planeerima – igasse päeva, nädalasse ja kuusse. Eriti oluline on austada oma naiselikku tsüklilist loomust ning teadvustada, et menstruatsioonist ovulatsioonini mu energiatase tõuseb ja ovulatsioonist menstruatsioonini jällegi langeb.

Soovitan väga oma ellu sisse tuua Jumalanna Spa päeva, kus kord nädalas võtad püha aja ja ruumi, et oma keha ja nahka kiirustamata looduslike koorijate, maskide ja eeterlike õlidega hellitad ning end sealjuures armastava kohaloluga puudutad.

Minu jaoks on tantsimine parim viis, kuidas ühenduda oma kehaga naiselikul voolaval ja sensuaalsel moel. Tantsin praktiliselt iga päev kas siis kodus üksinda või ka koos teiste Naistega. Tantsin ainult ja ainult enda jaoks, et tähistada oma Elu, keha ja naiselikkust, mitte selleks, et kellelegi teisele meeldida. See on ka üks imeline praktika selleks, et vabaneda kehasse kinnijäänud emotsioonidest ning äratada ja tõsta oma energiat.

Loodus on metsik ja vaba nagu naisenergia Shakti ning tehes regulaarseid rännakuid loodusesse – rabasse, allikale, metsa, mere äärde – saame ühenduda selle ürgse osaga endast, mis meie kõigi Naiste sees peidus on ja igatseb, et teda ärataksime ja kuulataksime.

Ilu loomine enda ümber on üks väga eriline kingitus, mis me Naistena oma olemusega siia maailma toome. Võiksime palju rohkem teadvustada, et ilu loomine on väga oluline, sest toob meid ja ka kõiki teisi meie ümber HETKESSE ja vaid SIIN ja PRAEGU toimub Elu, mitte isegi üks hetk enne ega pärast.

Armastusega
Devi Aditi Loreena

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kontakt:

devi.jogiinikool@gmail.com

Liitu meililistiga:

© Devi Jogiinikool | devi.jogiinikool@gmail.com