Naiselik tsükkel ja Kuu

Kuu loomine on uue kuutsükli algus täpselt samuti nagu meil Naistel on menstruatsioon uue menstruaaltsükli algus.

Kas teadsid, et vanasti, kui polnud kunstlikku valgust ning inimesed elasid suuremas kooskõlas looduse ja loodusrütmidega, oli naiste kuutsükkel sünkroonis Kuuga? Noorkuu ajal oli naistel kuupuhastus ja Täiskuu ajal ovulatsioon.

Isegi tänapäeval, kus me loodusrütmidest ära lõigatud oleme, on meie naiselik tsükkel Kuust mõjutatud. Teaduslikud uuringud on näidanud, et kõige enam rasestumisi ehk eostamisi ja seega ka ovulatsioone toimub Täiskuul või päev varem. Noorkuu ajal on aga ovulatsiooni ja rasestumise määrad madalamad ja paljudel naistel algavad siis päevad. Suurel osal Naistest algab menstruatsioon kõige pimedamal ajal üldse – Noorkuu ajal kella 4-6 vahel hommikul.

Just nagu Kuu kasvab ja kahaneb, kasvame ja kahaneme ka meie Naised – mõnikord me ilmume kohale täies säras ja hiilguses, oleme avatud ja ekstravertsed nagu Täiskuu. Vahel aga oleme tagasihoidlikud, häbelikud, vaiksed, introvertsed ja tahaksime pugeda peitu nagu Noorkuugi.

Ja veel! Kuigi statistiliselt on keskmine menstruaaltsükkel 28 päeva, siis on leitud, et kõige tervislikum ja viljakam tsükkel on 29,5 päeva – just nagu Kuu enda tsükkel. Kas pole põnev?!

Armas, kas Sinu keha on sünkroonis Kuuga? Kas Sinu päevad langevad Noorkuu või hoopis Täiskuu perioodi? Kas tahaksid teada, kuidas oma naiselikku tsüklit Kuuga sünkroniseerida?

Armastusega
Devi

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kontakt:

devi.jogiinikool@gmail.com

Liitu meililistiga:

© Devi Jogiinikool | devi.jogiinikool@gmail.com